Istraga o Boriku napreduje

Izvor: RTS, 15.Feb.2012, 19:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Istraga o "Boriku" napreduje

Istraga o oružju pronađenom u hali borik u Banja Luci napreduje, kaže predsednik RS Milorad Dodik, dodajući da su nadležni blizu onih koji su sa tim oružjem bili u dodiru.

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da je istraga o oružju pronađenom u hali "Borik" u Banja Luci napredovala, napomenuvši da su nadležni organi blizu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << onih koji su sa tim oružjem bili u dodiru.

"Blizu smo onih koji su bili u dodiru sa tim oružjem, a motive ćemo moći tek posle da istražujemo", rekao je Dodik novinarima u Domu Narodne skupštine gde je prisustvovao obeležavanju 15. februara Dana državnosti Srbije.

Prema njegovim rečima, istraga je svakodnevna i intenzivna. "Zna se da je oružje uneseno u halu dva dana uoči proslave 20. godišnjice osnivanja Republike Srpske", podsetio je Dodik.

Godišnjici osnivanja Republike Srpske, 8. januara, prisustvovali su predsednici RS i Srbije Milorad Dodik i Boris Tadić, srpski patrijarh Irinej, kao i veliki broj visokih zvanica.

Uoči svečanog obeležavanja Dana Republike Srpske, tokom antidiverzionog pregleda u sportskoj dvorani Borik je pronađen arsenal oružja - tri kilograma plastičnog eksploziva sa upaljačem, nekoliko pušaka i više stotina komada municije različitog kalibra.

Dan posle te svečanosti jedan od zaposlenih u banjalučkoj sportskoj hali, Božidar Stanišljević priznao je da je oružje njegovo.

Stanišljević je osumnjičen za krivično delo terorizma i njemu je određen pritvor u trajanju do mesec dana.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.