Dodik ne želi da put Sarajevo-BG ide preko Tuzle

Izvor: B92, 08.Nov.2017, 17:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dodik ne želi da put Sarajevo-BG ide preko Tuzle

Predsednik RS Milorad Dodik rekao je da ne želi da vidi auto-put Sarajevo - Beograd na ruti preko Bijeljine.

Takođe, najavio je da će razgovarati s predstavnicima političkog života hrvatskog naroda u BiH da i oni sprovedu peticiju o radu Suda i Tužilaštva BiH na prostorima gde većinski živi taj narod.

Naime, kritikovao je deklaraciju, koju je predložio zamenik predsedavajućeg Predstavničkog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine Mladen Bosić, a prema kojoj bi trasa autoputa između Beograda i Sarajeva trebalo da ide rutom Beograd - Bijeljina - Brčko - Tuzla – Sarajevo, ističići da se "Bosić duže vreme pokušava da bori protiv RS" te da je prioritet za RS trasa puta na relaciji Pale-Višegrad.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.