Dodik i Vučić razgovarali o vakcinama; Predsednik Vučić je obećao da će Srpska imati dovoljno vakcina

Izvor: B92, 15.Feb.2021, 18:48

Dodik i Vučić razgovarali o vakcinama; "Predsednik Vučić je obećao da će Srpska imati dovoljno vakcina"

Milorad Dodik izjavio je da je sa Aleksandrom Vučićem razgovarao da Srpska, a ukoliko žele i u Federaciji BiH, od Srbije dobiju vakcine protiv kovida.

"Predsednik Vučić je sam obećao da ćemo finalizirati taj razgovor u narednom periodu i da će Republika Srpska imati sasvim dovoljno vakcina, uz pomoć Srbije, kako bi se izvršila imunizacija stanovništva, slično kao što se to čini u Srbiji", rekao je Dodik.

Dodik je novinarima kazao da je sa Vučićem >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << razgovarao i o mogućnosti da i Federacija BiH, ako to žele u Sarajevu, bude uključena u taj program podrške i pomoći.

Vučić to prihvata, rekao je Dodik i dodao da će do kraja dana pokušati telefonom da o tome razgovara sa kolegama iz Predsedništva BiH.

Podsetio je da je ranije sa Vučićem razgovarao da se obezbedi vakcinisanje u tri centra u Srbiji za 5.000 medicinskih i drugih radnika Republike Srpske koji su izloženi virusu korona.

"Mi smo podržali te aktivnosti, a sada sam razgovarao, poučen nekim iskustvima, da dobijemo količine vakcine za upotrebu u samoj Republici Srpskoj", rekao je Dodik.

Dodik je rekao da je Vučiću čestitao na uspešnoj imunizaciji stanovništva u Srbiji.

"Veoma sam ponosan na činjenicu što mnogi u Evropi i svetu govore da je Srbija napravila nesumnjiv uspeh. Evropa se nije najbolje snašla oko toga, ali, evo, Srbija jeste i sada je u prilici da pomogne i nama", rekao je Dodik.

On je izrazio zadovoljstvo što Vučić, a i čitava Srbija smatraju da je sasvim prirodno i normalno da se Srbima pomogne, gde god da se nalaze.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...






Povezane vesti

Dodik: Sa Vučićem o vakcinama za Republiku Srpsku i Federaciju Bosne i Hercegovine

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Feb.2021

Srpski član i predsedavajući Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je danas u Beogradu da je sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem razgovarao da Republika Srpska, a ukoliko žele i u Federaciji BiH, od Srbije dobiju vakcine protiv virusa korona, prenela je Srna..."Predsednik (Vučić) je...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.