Izvor: B92, 27.Feb.2014, 16:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dodik: Stranci iza nereda u BiH
Banjaluka -- Milorad Dodik optužio strane centre moći da "čine sve da okupe razne grupe u RS i Federaciji BiH" i dodao da se samo na izborima legitimno može menjati vlast
Tačno znamo gde sede. Sede u Tuzli u jednom hotelu, na dva sprata i ne vodi se evidencija o njima, ali upravljaju svim procesima u BiH koji se tiču protesta", rekao je predsednik Republike Srpske na konferenciji za novinare u Banjaluci.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
On je dodao da tu grupaciju čine strani državljani koji imaju "direktnu konekciju s nekima iz nevladinog sektora i određenim medijima, koji su ranije pristali da budu deo toga".
"Uveren sam da je njihov posao 'ćorav posao' i da je najavljeno okupljanje u RS na fonu ovoga što govorim", kazao je, između ostalog, Dodik, a prenela agencija Fena.
Predsednik RS je kazao da provokativno deluje, za mnoge iskrene patriote i borce, da se 28. februara spremaju protesti veterana, podsetivši da se tog i narednog dana 1992. godine održavao referendum na kojem je muslimansko-hrvatska većina izglasala nezavisnost i otcepljenje tadašnje Republike BiH iz SFRJ, posle čega je počeo građanski rat.
On smatra da su veterani dozvolili da budu izmanipulisani i da budu deo šire manipulacije, istakavši da neće dozvoliti slabljenje RS, nerede, nasilje ili narušavanje javnog reda i mira, a spreman je da razgovara sa svima koji imaju probleme i to žele da iskažu na protestima.
Dodik: Strani organizatori protesta su u tuzlanskom hotelu
Izvor: NoviMagazin.rs, 27.Feb.2014
Predsednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik optužio je neke strane centre moći da "čine sve da okupe razne grupe u RS i Federaciji BiH (FBiH)" i dodao da se samo na izborima legitimno može menjati vlast, a ne nemirima i protestima.











