Dodik: Sarajevo je bez Srba

Izvor: BKTV News, 15.Jul.2013, 22:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dodik: Sarajevo je bez Srba

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik tvrdi da će predstojeći popis stanovništva u Bosni i Hercegovini pokazati da je Sarajevo bez Srba i da se tamo, kako kaže, desio svojevrsni genocid koji ne podrazumeva samo ubijanje, već i sistemsko raseljavanje stanovništva. Prvi popis u BiH posle rata u bivšoj Jugoslaviji bio je zakazan za april, ali je odložen za oktobar.

Predstojeći popis stanovništva u BiH pokazaće da je Sarajevo bez Srba i da se tamo desio svojevrsni >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << genocid koji ne podrazumeva samo ubijanje: Dodik
Milorad Dodik kaže da se Bošnjaci protive popisu, jer on sigurno neće pokazati njihovu dominaciju u BiH, odnosno da su većina i da im pripada država.
“Popis će očigledno pokazati i raskol u bošnjačkom nacionalnom telu, jer će jedni biti Bošnjaci, drugi Bosanci, a treći Muslimani. Pokazaće i da je Sarajevo bez Srba i da se tamo desio svojevrsni genocid, jer on ne podrazumeva samo ubijanje, već i sistemsko raseljavanje stanovništva”, naglasio je Dodik, preneli su banjalučki mediji.
Predsednik Srpske ističe da će popis pokazati da je Federacija BiH “praznija” od Srba, nego Republika Srpska od Bošnjaka, a što Bošnjaci uporno negiraju.
Izvor: Agencije
Tweet

Nastavak na BKTV News...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.