Izvor: Nezavisne Novine, 06.Nov.2017, 16:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Borenović: Dodik kukavički odustaje od referenduma

BANJALUKA – Milorad Dodik, predsjednik RS nije objasnio poslanicima zašto je odustao od odluke da se sazove referendum o Sudu i Tužilaštvu BiH, rekao je Branislav Borenović, predsjednik PDP-a na pauzi skupštinskog zasjedanja.

Borenović je ustvrdio da je Dodik od referenduma odustao “kukavički” pod pritiskom međunarodne zajednice, a da je objašnjenje da se od toga odustaje zbog stava opozicije opravdanje.

“Nekoliko sati smo se naslušali svega drugog >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << osim odgovora na ovo pitanje”, rekao je Borenović, i dodao da je odustajanje rezultat “straha, panike i pritisaka”.

Borenović je dodao da je Narodna skupština RS donijela odluku o provođenju referenduma i da odustajanje od toga predstavlja omalovažavanje skupštine i RS.
Pogledaj vesti o: Milorad Dodik

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.