Izvor: Blic, 19.Okt.2010, 18:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srednji kurs sutra 106 dinara za evro
Dinar će sutra stagnirati prema evru, jer će minimalno ojačati prema valuti Evropske unije, za jednu paru, tako da će zvanični srednji kurs iznositi 105,9939 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije.
Centralna banka danas nije intervenisala na međubankarskom deviznom tržištu, a od početka godine prodala je ukupno 2,51 milijarde evra, sa ciljem da ublaži prevelike dnevne oscilacije kursa i omogući >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nesmetano funkcionisanje tržišta deviza.
Prema zvaničnim podacima NBS, tokom septembra je zabeleženo nominalno slabljenje dinara prema evru za jedan odsto.
Dinar je ove godine bio najjači 4. januara, kada je zvanični srednji kurs evra bio 95,9679 dinara, a najslabiji 3. avgusta, kada je evro vredeo 106,6367 dinara.
Pogledaj vesti o: Kurs evra, Evropska Unija









