Azilanti neće uticati na kandidaturu

Izvor: NaDlanu.com, 23.Okt.2011, 15:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Azilanti neće uticati na kandidaturu

NOVI SAD, 23. oktobra 2011. (Beta) - Izvestilac Evropskog parlamenta za pitanje viza Tanja Fajon izjavila je da se povećani broj azilanata koji su iz Srbije otišli u zemlje EU neće uticati na dobijanje kandidature Srbije za EU.

NOVI SAD, 23. oktobra 2011. (Beta) - Izvestilac Evropskog parlamenta za pitanje viza Tanja Fajon izjavila je da se povećani broj azilanata koji su iz Srbije otišli u zemlje EU neće uticati na dobijanje kandidature Srbije za EU."Ako brojke ne budu baš previše alarmantne, insistiranje na povećanju odgovornosti Srbije za smanjenje broja lažnih azilanata neće biti uslov za potvrdjivanje statusa kandidata", kazala je Fajon za novosadski "Dnevnik".Dodala je da "ima utisak" da je Srbija spremna da učini sve što je do nje da se taj problem reši.Agencija Ujedinjenih Nacija za izbeglice ranije je navela da je, sa ukupno 10.300 zahteva, Srbija sa Kosovom bila treći najveći izvor prijava za azil u 44 razvijene zemlje. "Ti podaci su svakako alarmantni", ocenila je Fajon.Ona je upozorila da je u Evropskom parlamentu upravo otvorena rasprava o predlogu Evropske komisije o izmeni uredbe o "belom sengenu"."Ako taj akt dobije zeleno svetlo, bilo koja članica EU imaće mogućnost da zatraži šestomesečnu suspenziju bezviznog režima za neku zemlju, ako se oseti ugroženom zbog priliva lažnih azilanata", navela je Fajon.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.