U dva samoubilačka napada 12 mrtvih

Izvor: Radio 021, 10.Sep.2016, 09:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U dva samoubilačka napada 12 mrtvih

Dvanaestoro ljudi ubijeno je u petak kasno uveče u dva samoubilačka bombaška napada u tržnom centru na istoku Bagdada, za koja je odgovornost preuzela Islamska država, saopštili su policijski i bolnički izbori.

Više od 40 ljudi ranjeno je u napadu u "Nakhil molu" preko puta Ministarstva za naftu.

Jedna bomba je eksplodirala na ulazu u tržni centar, a druga na parkingu.

Novinska agencija Amak, koja podržava Islamsku državu, objavila je na internetu da su dva bombaša samoubice, jedan sa eksplozivnim pojasom, a drugi u automobilu, za metu imali "skup šiita".

Autor: Tanjug
Pogledaj vesti o: Izbori

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.