Stefanović i Novakovićeva bez plasmana u finale

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Avg.2021, 04:02

Srpski kajakaš Strahinja Stefanović nije upeo da izbori finale u okviru trke na 200 metara u jednosedu.

Stefanović je završio trku na petom mestu, dok su prva četiri bila ta koja su vodila u finalnu trku.

On je ostvario rezultat od 35.855, a ispred njega je završio Letonac Roberts Akmens koji je distancu prešao za 35.688.

Velika je neizvesnost vladala pred objavljivanje rezultata. Mala razlika >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << između dvojice kajakaša je ostavljala prostor za nadu da je Srbin prošao u finale.

Ipak, nadanje je okončano sa objavljivanjem zvaničnih rezultata. Najbrži u ovoj polufinalnoj grupi bio je Mađar Kolos Šizmadia (35.099).

Stefanoviću treće mesto u utešnom finalu

Srpski kajakaš u jednosedu na 200 metara Strahinja Stefanović završio je na trećem mestu trku B finala. To je dovoljno za 11. mesto u ukupnom poretku.

Distancu od 200 metara prešao je za 36.329 sekudni. Ispred njega trku su završili Francuz Bemont i Litvanac Maldonis.

Kada je u pitanju veliko finale, zlato je osvojio Mađar Šandor Totka, srebro je pripalo Italijanu Manfredu Rizi, a bronza Lijamu Hitu iz Velike Britanije.

Novakovićeva bez finala

Srpska kajakašica Milica Novaković plasirala u finale Olimpijskih igara u jednosedu na 500 metara.

Ona je trku završila na trećem mestu, te je time ostvarila plasman u B finale gde će voditi borbu za konačan raspored.

Njoj je umalo izmaklo veliko finale, s obzirom na to da su se u njega plasirale dve prvoplasirane.

Trku su ispred nje završile Lisa Karington sa Novog Zelanda i Argentinka Brenda Rohas.

Trka B finala na programu je u 5.22 časova po našem vremenu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...