Izvor: B92, 29.Jan.2014, 12:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Priština još bez stava o izborima
Piština -- Očekuje se da se prevremeni izbori u Srbiji organizuju i na teritoriji Kosova, gde će se omogućiti glasanje građanima srpske nacionalnosti.
Kako piše dnevnik "Zeri" kosovske institucije ni ranije nisu mogle da spreče glasanje na srpskim izborima na Kosovu, mada je to u suprotnosti sa ustavom Kosova.
Zvaničnici vlade Kosova i dalje nemaju stav kako će delovati ako Srbija izvrši pritisak na međunarodne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << faktore da odobre parlamentarne izbora, dok opozicione partije izražavaju zebnju da će se i ovog puta odobriti izbori Srbije na Kosovu, pise dnevnik "Zeri".
"Na vreme ćemo se izjasniti oko ovog pitanja", izjavio je zamenik premijera vlade Kosova Hajredin Kuči.
Savetnik premijera Kosova Bekim Čolaku je kazao da će građani koji imaju dvojno državljanstvo moći da glasaju na parlamentarnim izborima Srbije. " Srbija nemože da organizuje bilo kakve izbore na Kosovu, ali građani Kosova koji imaju dvojno drzavljanstvo imaju pravo da glasaju na izborima u Srbiji i na Kosovu. Ovo je legalno za sve građane Kosova koji imaju dvojno državljanstvo. Kakve tehničke modalitete sprovesti da bi se omogućilo tako nešto, rano je da se govori", rekao je Čolaku.
Potpresednica DSK Teuta Sahatciju je rekla " Vlada Kosova treba da ortvori oči i nedozvoli održavanje izbora Srbije na teritoriji Kosova. Ako i ovi izbori Srbije budu održani i na Kosovu, onda će se potvrditi, ne samo Srbiji, nego i međunarodnoj zajednici da je Kosovo deo Srbije. Zbog toga je to veoma opasno za Kosovo", kazala je Sahatciju, prenosi "Zeri".









