Premijer Malte pobedio na vanrednim izborima

Izvor: RTS, 04.Jun.2017, 15:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Premijer Malte pobedio na vanrednim izborima

Prema prvim preliminarnim rezultatima, premijer Malte Džozef Muskat je pobedio na vanrednim parlamentarnim izborima u toj zemlji.
Izbori su raspisani posle skandala sa umešanošću njegove vlade u korupcionaški skandal, povezan s finansijskim skandalom "Panamski dokumenti".

"Panamski dokumenti" obuhvataju 11,5 miliona objavljenih >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << poverljivih dokumenata s detaljnim informacijama o of-šor preduzećima zahvaljujući kojima su moćnici širom sveta izbegavali plaćanje poreza u vlastitim zemljama.
Muskatova supruga optužena je da poseduje fiktivnu kompaniju koja je korišćena za finansijske transakcije, a otkriveno je i da su šef kabineta premijera Malte i ministar energetike imali kompaniju u Panami.
Muskat je negirao optužbe, ali je raspisao izbore u želji da ponovo dobije poverenje posle skandala o kojem istraga nije još završena.
Muskat je tokom kampanje obećao građanima kontinuitet i veće bogatstvo zemlje koja ima do sada najnižu stopu nezaposlenosti od 4,1 odsto, odnosno treću najnižu u Evropi.
Malta je do kraja ovog meseca predsedavajuća EU.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.