Počela predizborna tišina

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Maj.2012, 10:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počela predizborna tišina

BEOGRAD -

U Srbiji je od ponoći na snazi predizborna tišina uoči drugog kruga predsedničkih izbora, koja će trajati do zatvaranja biračkih mesta u nedelju, 20. maja, u 20 sati.

U tom periodu zabranjeni su izborna propaganda preko sredstava javnog obaveštavanja, javni skupovi i objavljivanje procene rezultata izbora.

U Uputstvu za sprovođenje izbora navedeno je da je u tom periodu na biračkom mestu i na 50 metara od biračkog mesta zabranjeno >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << isticanje simbola podnosilaca izbornih lista, odnosno političkih stranka, koalicija, grupa građana i drugog propagandnog materijala.

Za funkciju novog šefa države građani će u nedelju birati između predsedničkog kandidata koalicije "Izbor za bolji život" Borisa Tadića i kandidata koalicije "Pokrenimo Srbiju" Tomislava Nikolića.

Prvi na glasačkom listiću, koji će biti svetlo drap boje, biće Tadić, koji je prema konačnim rezultatima u prvom krugu, 6. maja, osvojio 25,31 odsto, odnosno 989.454 glasova, a drugi će biti Nikolić, koji je u prvom kruguosvojio 25,05 odsto, odnosno 979.236 glasova.

U nedelju će biračka mesta biti otvorena u 7.00 sati, a zatvorena u 20 časova.

Pravo glasa ima ukupno 6.770.013 birača, a oni svoje pravo mogu da iskoriste na 8.390 biračkih mesta u zemlji i inostranstvu.
Pogledaj vesti o: Predsednički izbori

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Saziv skupštine do 9. juna, nova vlada do 5. septembra

Izvor: TvojPortal.com, 18.Maj.2012

Izvor:dnevnik.rs  Završetkom drugog kruga predsedničkih izbora 20. maja biće zaokružen izborni proces na svim novoima u Srbiji, koja će najkasnije do 9. juna dobiti novi parlament, a novu republičku vladu najkasnije do 5. septembra.. Vojvođanska skupština biće konstituisana u roku od 30...

Nastavak na TvojPortal.com...

Počela predizborna tišina u Srbiji

Izvor: Nezavisne Novine, 18.Maj.2012

BEOGRAD - U Srbiji je od ponoći na snazi predizborna tišina uoči drugog kruga predsjedničkih izbora, koja će trajati do zatvaranja biračkih mjesta u nedjelju, 20. maja, u 20 sati.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.