Izvor: Press, 08.Maj.2018, 16:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Orban predložen za premijera, na ulicama protest

Budimpešta -- Predsednik Mađarske Janoš Ader predložio je danas parlamentu da za premijera izabere Viktora Orbana.
Foto:Gettyimages
On je takođe pozvao poslanike da izmene izborni zakon, da bi, pored ostalog, izbacili iz parlamenta manje stranke koje, prema njegovim rečima, na izborima učestvuju samo da bi dobile novac od države. >> Pročitaj celu vest na sajtu Press <<
Za to vreme, nekoliko stotina ljudi je protestovalo ispred parlamenta, najveći broj protiv Orbana dok su neki zahtevali promene u neefikasnoj opoziciji. 

Orbanova partija Fides je sa koalicionim partnerom osvojila 133 od 199 poslaničkih mesta, što joj omogućava da menja ustav. Još se ne zna kada će parlament glasati o novom mandatu za Orbana. 

Ako bude izabran, to će mu biti četvrti premijerski mandat, a treći uzastopni.

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.