Izvor: Radio 021, 18.Jun.2020, 21:11

Ne davimo Beograd: Izbori su patka

Inicijativa Ne davimo Beograd održala je danas završni događaj u kampanji "Srbija protiv diktature" u kojoj smo pozvali građane i građanke da ne pristaju na lažirane izbore i da se pridruže borbi za demokratsku, slobodnu i solidarnu Srbiju.

Ispred Narodne Skupštine Republike Srbije postavili smo veliku žutu patku, simbol prevare i na taj način ukazali da je izborna nameštaljka očigledna.

"U nedelju >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << 21. juna, pozivamo građane i građanke da ne učestvuju u farsi i da ne daju legitimitet kriminalnoj naprednjačkoj eliti koja je okupirala našu državu. Na izbore nemojte izaći, a ukoliko ste na neki način ucenjeni, izađite i poništite listić. Ukoliko morate da slikate svoj glas, nakon fotografisanja, zaokružite sve izborne liste i na taj način poništite listić", naveli su u ovoj inicijativi.

Kampanja "Srbija protiv diktature" počela je u toku vanrednog stanja kada je veliki broj građana iskazao svoje nezadovoljstvo bukom sa prozora i balkona. Nastavak je usledio kada se 26 gradova širom Srbije uključilo u "Lanac protiv diktature" gde su gradovi jedan drugi pozivali da se oglase i pokažu poruke prkosa i nepristajanja na ukidanje demokratije u Srbiji.

"Pored poziva građanima da ne pristaju na učešće u izbornoj farsi, naša glavna poruka u toku ove kampanje bila je poziv ljudima da se uključe u borbu i da se pridruže inicijativi Ne davimo Beograd. Ukoliko želimo da promenimo jako tešku situaciju u zemlji, moraćemo da stvorimo kritičnu masu ljudi koji će odvojiti deo svog vremena, uložiti svoj trud i energiju kako bismo pobedili kriminalnu političku elitu. Nemamo nikakve sumnje da su udruženi i solidarni građani jači od kriminalaca na vlasti, ali neophodno je da delujemo zajedno. Upravo omasovljavanju pokreta ćemo posvetiti svu našu energiju nakon završetka ovog izbornog procesa", dodaju u Ne davimo Beograd.

Autor: 021.rs

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.