Na društvenim mrežama već su svi predsednici

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Nov.2016, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Na društvenim mrežama već su svi predsednici"

Predsednik Vlade Aleksandar Vučić je  "kandidatima na društvenim mrežama" za predsedničke izbore poručio da pobeđuju i dalje, napominjući da se pita šta će biti na pravim izborima.

"Jedno 50 tih tipova i zlatnih medalja nek osvoje po novinama, a bojim se šta će da bude u aprilu", naveo je Vučić napominjući da će on nastaviti da priča o deficitu, rastu i kako će da rešava probleme.

"Koliko ih je do sada pobedilo na tim glasanjima - Šešelj, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Jeremić, Jankovic, Milenović, Boško Obradović, a Tadić je bez konkurencije... Uvek je pobednik kada reši da se kandiduje. Već imamo najmanje četiri pobednika, a biće ih još i svi su već postali predsednici", primetio je Vučić.

On je poručio i da neće dozvoliti da "mejnstrim srpske politike i glavna mustra srpske politike" bude da vam neko psuje i oca i majku i da pri tom tog kome psujete roditelje okrivljujete da vam je on za nešto kriv, ukazujući da ono kroz šta je prošao poslanik SNS Aleksandar Martinović "to ni pas s' maslom ne bi pojeo".

"Nit' ja ličim na Lazara, nit' su oni junaci kao Murat"

Upitan da li se oseća kao da je u istoj situaciji kada je Murat rekao da "svi Turci krenu na Lazara", Vučić je rekao da on ne liči na Lazara, a da ovde nema junaka, ni ozbiljnih stratega kao što je bio Murat.

"Murat je bio ozbiljan čovek i vojskovođa, a ovi naši ne mogu ni skute da mu nose. Što se mene tiče smešno je da o tome pričam", naveo je premijer.

Možda uskoro kontakt s Trampovim kabinetom

Odgovarajući na medijske spekulacije o tome da je u Abu Dabiju prisustvovao trci Formule jedan, Vučić je rekao da mu je "tamo mesto, tamo se ljudi sreću i ostvaruju određene kontakte, pa možda uskoro ostvarimo i neku vrstu kontakta s kabinetom i novim američkim predsednikom".

Trke formule 1 ga, kaže, ne interesuju, možda da je bio fudbal ili košarka, to bi, možda, i pogledao.

Umesto toga, bio je s Trampovim savetnicima, s predsednikom Ruande, s premijerom Nigerije i s ljudima iz celog regiona, a to je, kako je naveo, njegov posao, pri čemu, primetio je, niko od njega odogovornije to ne radi .

"Jer ne vodim silno obezbeđenje, savetnike, bilo nas je troje", rekao je Vučić.

Prema njegovim rečima, ta filozofija 'svi na jednog' traje već dugo vremena.

"Svi su napravili neke svoje pojedinačne dogovore. Ja vidim da i lokalne samouprave prave dogovore sa drugim strankama po principu udari ti po Vučiću samo nemoj na mene. To svi rade, i mnogim tajkunima i dokonim političarima - svima smetam", zaključio je premijer.

Ponovio je takođe da Srbija nikome ne može da bude "rezervna klupa", po principu - da kada ne uspete kao kandidat na jednom mestu, onda se preporučujete u trci za predsednika države.

Vučić je komentarišući najavu u medijima da se Vuk Jeremić kandiduje za predsednika države rekao da već u medijima ima 10 kandidata za predsednika i isto toliko pobednika.

"Verujem da će to narod dobro da proceni. Ima još mnogo do izbora i neću time da se bavim, bavim se ozbiljnim temama", rekao je premijer.
Pogledaj vesti o: Izbori

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

VUČIĆ O KURIROVIM PREDSEDNIČKIM IZBORIMA: Svi oni bi želeli da postanu predsednici

Izvor: Kurir, 28.Nov.2016

..."Koliko ih je do sada pobedilo na tim glasanjima – Šešelj, Jeremić, Janković, Milenović, Boško Obradović, a Tadić je bez konkurencije Uvek je pobednik kada reši da se kandiduje Već imamo najmanje četiri pobednika, a biće ih još i svi su već postali predsednici", primetio je Vučić..On...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.