
Izvor: SrbijaDanas.com, 04.Dec.2020, 09:41
NEMA BRČIĆE, ALI JE ZATO CRNAC: Adolf Hitler je pobedio na izborima u ovoj zemlji!
Kune se da ne planira da osvoji svet.
Političar koji je ime dobio po Adolfu Hitleru pobedio je na regionalnim izborima u Namibiji.
Adolf Hitler Uunona izabran je s 85 odsto glasova, a nalazio se na listi stranke SWAPO koja je u Namibiji na vlasti od 1990. Za nemački je Bild rekao da "nema veze s nacističkom ideologijom".
"Otac me nazvao po tom čoveku, verovatno nije razumeo za šta se zalagao >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Adolf Hitler. Kao dete sam mislio da je to sasvim normalno ime, tek kao tinejdžer sam shvatio da se radi o čoveku koji je hteo da pokori čitav svet", ispričao je.
Dodao je da ga žena zove jednostavno Adolf, a on sam obično koristi ime Adolf Uunona, ali kaže da je "sad prekasno" da zvanično promeni svoje ime.
Of course, 2020 would not be complete if Adolf Hitler didn’t win an election with 85% of the vote https://t.co/xzlKHEVJUR
— Tena Prelec (@tenaprelec) December 3, 2020
"To što se tako zovem ne znači da želim da pokori Ošanu (ime regije u kojoj je dobio izbore). Ne znači da želim svetsku dominaciju", zaključuje.
Prema pisanju Dejli Mejla, Uunona je dobio 1.196 glasova na regionalnim izborima i time je osvojio mesto u regionalnom veću.
Inače, Namibija je od 1884. pa sve do vremena posle Prvog svetskog rata bila nemačka kolonija. U njoj i danas živi mala zajednica ljudi koji govore nemački, a godišnje je poseti oko 120 hiljada Nemaca.
(VIDEO) "SANJA I JA SMO SE SVAĐALI NA KRV I NOŽ" Nikola Đorđević otkrio detalje veze sa pevačicom grupe "Hurricane"
Nastavak na SrbijaDanas.com...