Izvor: S media, 26.Nov.2011, 09:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Milijarde koriste za sluđivanje birača
Izbori nisu ni raspisani, a opčinjujuća obećanja o milijardama evra lete oko nas, izazivajući vrtoglavicu. I mada ekonomisti za “Blic” kažu da je nerealno očekivati više od jedne milijarde evra stranih investicija sledeće godine, političari obećavaju stotine i desetine milijardi.
Najviše mesto na rang-listi ponuda zauzeli su >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << naprednjaci sa 100 milijardi evra, DS S je kandidovala pet milijardi, koliko su lansirali i lideri iz SPS, demokrate “na sitno” dobacuju po dve i više milijardi. Novac stiže iz Rusije, Kine i od tajnih donatora.
Naprednjacima zabranjen ulazak u Hrvatsku
Petrović: Vlada stabilna, izbori na proleće
Koštunica: Evropa nam samo šteti
- Ako SNS dođe na vlast, Srbiji će stići 100 milijardi evra investicija za 10 godina, jer će “država i strani ulagači investirati u ogromnu industrijsku zonu na desnoj obali Dunava od Novog Sada do Beograda” i ostvariće stari srpski san spajanja Dunava i Egeja rečnim putem dugim 700 kilometara, obećava Tomislav Nikolić.
- Srbija će imati 1,3 milijarde evra od izvoza „Fijatovih“ automobila - računao je na glas lider URS Mlađan Dinkić, mada je i sam nedavno priznao da bi dobit ipak mogla biti sa znatno manje nula.
Nastaće izgleda i gužva između Kineza i Rusa u energetskom sektoru. Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić je iz Kine poručio da je realno očekivati više od dve milijarde evra ulaganja u energetiku (a zvanični podaci kažu da je za poslednjih 11 godina iz Kine došlo 0,02 milijarde evra).
(Blic)










