LSV i SPO zajedno u Novom Sadu

Izvor: B92, 19.Mar.2012, 12:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LSV i SPO zajedno u Novom Sadu

Novi Sad -- Gradska izborna komisija u Novom Sadu potvrdila je izbornu listu Demokratske stranke kao prvu, a listu LSV "Novi Sad naša kuća" kao drugu na lokalnim izborima.

Na listi LSV nastupiće i kandidati Srpskog pokreta obnove.

Ta stranka na pokrajinskim i republičkim izborima nastupa na listi "Preokret", koju predvodi Liberalno-demokratska partija.

Potpredsednik SPO Žika Gojković ranije je izjavio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da su lokalni izbori "specifični", da u velikoj meri zavise od "međuljudskih odnosa" i da će zato u Novom Sadu SPO nastupiti van "Preokreta".

Obe proglašene liste imaju po 78 kandidata za odbornike, koliko ima mesta u skupštinskim klupama. Nosilac liste DS-a je aktuelni gradonačelnik Igor Pavličić, a sa DS-om su u koaliciji Zeleni Srbije i Reformisti Vojvodine.

Pavličić je rekao da su na toj listi i mnogi ugledni Novosađani, poput rektora Univerziteta Miroslava Veskovića, direktora Odbojkaškog kluba Vojvodina Vase Mijića, boksera Tadije Kačara, rediteljke Jelene Balašević.

Nosilac liste LSV je portparolka te stranke i poslanica u Skupštini Srbije Aleksandra Jerkov. Odbornike u Skupštini grada imaće stranke koje pređu cenzus od pet odsto od ukupnog broja birača koji su glasali.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.