Izvor: B92, 25.Jun.2013, 12:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LDP: Biće izbora ove jeseni
Beograd -- Predsednik LDP Čedomir Jovanović kaže da je najavljena rekonstrukcija samo pokušaj da se disciplinuju koalicioni partneri i priprema dolazećih vanrednih izbora.
On je istakao da je postojeća vladajuća koalicija neodrživa.
"Ključni dokaz neodrživosti postojeće vladajuće koalicije je predloženi rebalans budžeta", rekao je Jovanović gostujući na TV Pink.
On je ocenio da će sa predviđenim uštedama "vlada finansijski moći da izdrži do septembra >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ili oktobra", pa će vanredni parlamentarni izbori u Srbiji biti na jesen.
Jovanović smatra da će jesen biti prepuna problema, da je u zemlji veoma ozbiljna ekonomska kriza, koja je direktna posledica loše politike i da su potrebne ozbiljne političke, ekonomske, kulturne i sportske reforme.
Lider LDP je rekao da su Srbiji potrebni izbori, ali ne onakvi kakve je imala do sada, ističući da je za njega ključno pitanje da li postoji svest o značaju izbora u društvu.
Na pitanje novinara da li bi u slučaju da dođe do rekonstrukcije vlade ili novih izbora LDP mogao sa SNS da se dogovori o ulasku u vladu, Jovanović je rekao da je stav LDP kao opozicione stranke o rekonstrukciji "identičan bez obzira da li se radi o Tadićevoj ili Vučićevoj vladi".
"Mi u tome ne vidimo prostor za političko delovanje naše stranke", dodao je Jovanović.
Osvrnuvši se na protekle lokalne izbora u Zaječaru, Jovanović je rekao da LDP u tom mestu ima dobar odbor i da je tamo uvek imala dobre rezultate.
Jovanović je ocenio da je uloga DS "od maja meseca, pa praktično do danas, dosta konfuzna i da ona svojim greškama kontaminira jedan prostor u kojem i mi delujemo".
"Izbori na jesen s datumom ili bez"
Izvor: Akter, 25.Jun.2013
Predsednik LDP Čedomir Jovanović očekuje nove izbore tokom jeseni, sa datumom za početak pregovora sa EU ili bez njega






















