Izvor: Radio 021, 16.Dec.2017, 11:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Još jedan Gandi na čelu Kongresne partije
Glavna opoziciona stranka u Indiji, Kongresna partija, koja je na vlasti bila više decenija, imenovala je Raula Gandija za predsednika.
Gandi (47) je na mestu lidera stranke nasledio majku Sonju Gandi koja je vodila Kongresnu partiju 19 godina.
Kongresna partija nije na vlasti od 2014, kada je na izborima većinu osvojila nacionalistička partija premijera Narendre Modija.
Sonja i Raul su snaja >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << i unuk Indire Gandi, indijske premijerke i ćerke Džavaharlala Nehrua. Sonjin suprug Radživ Gandi takodje je bio premijer Indije. I Indira i Radživ Gandi su ubijeni u atentatima.
Od sticanja nezavisnosti Indije 1947. godine, Kongresna partija je vladala pola veka i imala sedam premijera.
Autor: Beta













