Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Mar.2011, 15:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jemenski predsednik nudi novi predlog
SANA -
Predsednik Jemena Ali Abdulah Saleh ponudio je demonstrantima koji zahtevaju njegovu ostavku novi predlog, prema kojem bi on ostao na funkciji do izbora, ali bi svoja ovlašćenja preneo na privremenu vladu, izjavio je danas opozicioni izvor.
Opozicija bi, prema tom predlogu, mogla da izabere šefa vlade koju ona izabere, a parlamentarni izbori bi bili održani do kraja godine, rekao je taj izvor.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Opozicija, prema njegovim rečima, još razmatra tu ponudu, prenela je agencija Rojters.
Saleh je to predložio na jučerašnjem sastanku sa Mohamedom al-Jadumijem, predsednikom najveće opozicione jemenske islamističke partije Islah.
Demonstranti već nekoliko sedmica protestuju u prestonici Sani i drugim jemenskim gradovima, zahtevajući da Saleh, posle 32 godine na vlasti, podnese ostavku.
SAD i Saudijska Arabija su zabrinute oko naslednika Saleha, koga smatraju saveznikom i važnim igračem u održavanju stabilnosti i sprečavanju širenja Al Kaide u Jemenu.
Saleh je ranije izjavio da bi prisustvo terorističke mreže, secesionistički pokreti na jugu i pobune na severu zemlje lako gurnuli Jemen u oružani sukob i podelu ukoliko bi odmah napustio vlast.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...





