Hrvati opet kažnjeni

Izvor: RTS, 23.Jun.2011, 17:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hrvati opet kažnjeni

Evropska fudbalska federacija kaznila je Fudbalski savez Hrvatske sa 56.000 evra zbog navijačkih incidenata na meču protiv Gruzije, u kvalifikacijama za EP 2012 i zapretila izbacivanjem iz međunarodnih takmičenja.

U saopštenju UEFA kaže se "da su hrvatski navijači na meču koji je odigran 3. juna u Splitu nosili transparent sa kukastim krstom i uzvikivali fašističke parole".

Hrvatska je pobedila na >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << toj utakmici 2:1 i sačuvala realne šanse da izbori plasman na finalni turnir u Poljskoj i Ukrajini.

Predsednik UEFA Mišel Platini izjavio je "da će hrvatski navijači biti pod strogom prismotrom, zbog sve učestalijih incidenata na nacionalnoj osnovi".

On je nedavno boravio u Zagrebu i razgovarao sa predsednikom Hrvatske Ivom Josipovićem o načinima borbe protiv huligana.

Josipović je posle tog razgovora najavio skoro donošenje zakona o navijačima.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.