Fatah i Hamas: Izbori sledećeg maja

Izvor: S media, 15.Nov.2011, 20:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fatah i Hamas: Izbori sledećeg maja

Rivalske palestinske organizacije Fatah i Hamas dogovorile su se da sledećeg maja budu održani izbori, što bi označilo kraj četvorogodišnjeg razdora izmedju njih, rekao je najviši zvaničnik Fataha Azam al-Ahmad.

Ahmad je naveo da su se dve strane dogovorile da formiraju prelaznu vladu koja će pripremiti izbore.

On je dodao da premijer Salam Fajad najverovatnije neće ostati na funkciji.
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media << />
Izrael priprema napad na Iran?

Obama i Sarkozi krišom vređali Netanijahua (VIDEO)

Pojas Gaze: Počela razmena zarobljenika

Agencija AP ocenjuje da će smena Fajada biti veliki rizik, jer on uživa veliko poštovanje na Zapadu i ključni je činilac za obezbedjivanje medjunarodne pomoći palestinskim teritorijama.

Učešću Fajada u prelaznoj vladi protivi se Hamas.

Palestinci su podeljeni izmedju dve vlade, od kako je Hamas osvojio pojas Gaze 2007.

Palestinska samouprava, koju predvodi Fatah, od tada vlada samo Zapadnom obalom.

Rascepljenost Palestinaca u velikoj meri je zakomplikovala i mirovne pregovore sa Izraelom, ocenjuje AP.

(Beta-AP)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.