Izvor: B92, 02.Maj.2014, 15:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bolje prognoze za privredu SLO
Ljubljana -- Bonitetna agencija Fič saopštila je da je povisila prognozu za Sloveniju sa negativne na stabilnu.
Agencija je u izveštaju objavljenom na svojoj internet stranici upozorila da trenutna politička kriza i verovatni prevremeni izbori mogu ugroziti sprovođenje planiranih reformi u državi.
"Politička nestabilnost ugrožava sprovođenje programa strukturnih reformi za 2014. i 2015.godinu uključujući >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << privatizaciju ključnih preduzeća u državnoj svojini", naglašeno je u izveštaju.
Slovenačka privreda se oporavlja brže nego se očekivalo tako da je agencija Fič povisila prognozu privrednog rasta za 2014. godinu za 0,5 odsto nakon što je prethodna najava predvidela smanjenje za 0,6 odsto bruto društvenog proizvoda (BDP).
Slovenački mediji zaključuju da je poboljšanje prognoze posledica vedrijih najava za područje evra i postepenog oporavka domaće potrošnje.










