Atalanta u 93. minutu do pobede, Maksimoviću crveni sa klupe u novom remiju Napolija

Izvor: RTS, 07.Dec.2019, 22:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Atalanta u 93. minutu do pobede, Maksimoviću crveni "sa klupe" u novom remiju Napolija

Atalanta je na domaćem terenu napravila preokret protiv Verone i pobedila rezultatom 3:2, u utakmici 15. kola Serije A. Napoli je u Udinama preko Pjotra Zelinskog uspeo da izbori nerešen rezultat. Meč je obeležio i srpski reprezentativac Nikola Maksimović, koji je dobio crveni karton dok je bio na klupi.
Utakmicu protiv Atalante, Verona je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << otvorila akcijom i golom "iz auta" - Davide Faraoni iskoristio je nepažnju odbrane i ubacio loptu u šesnaesterac za Samuela di Karminea, koji je lako postigao pogodak.

Ruslan Malinovski je krajem poluvremena snažno šutirao sa 17 metara i loptu poslao pod prečku, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:1.
Verona je u nastavku ponovo iskoristila "kiks" odbrane protivnika, a akciju je golom krunisao Di Karmine. Nedugo potom dosuđen je penal za Atalantu, a za novo izjednačenje sa bele tačke je pogodio Luis Muriel.
Tačku na meč stavio je Berat Džimšiti golom u nadoknadi vremena za konačnih 3:2 za Atalantu.
Udineze je dočekao Napoli i započeo meč pogotkom u 32. minutu, nakon što je Seko Fofana sa sredine terena proigrao Kevina Lazanju.
Nakon toga, Napoli je dominirao na terenu, a Pjotr Zjelinski je doneo izjednačenje u 69. minutu. Susret je završen rezultatom 1:1.

Interesantan detalj je i crveni karton Nikole Maksimovića, odnosno način na koji ga je zaradio. Dok se zagrevao, Maksimović je prigovorio linijskom sudiji, koji je odmah signalizirao glavnom arbitru Mauriciju Marijaniju.
Nakon žutog kartona i opomene, Maksimović je nastavio da se raspravlja, zbog čega ga je Marijani isključio.