Vučić razgovarao sa Orbanom

Izvor: B92, 17.Feb.2015, 13:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić razgovarao sa Orbanom

Premijeri Srbije i Mađarske Aleksandar Vučić i Viktor Orban razgovarali su na neformalnom sastanku, u ponedeljak uveče u Subotici.

Kako je saopštila pres služba mađarskog premijera, predsednici vlada su ragovarali o jačanju saradnje između dve zemlje.

Vučić i Orban, kao i ministri spoljnih poslova Srbije i Mađarske Ivica Dačić i Peter Sijarto, razgovarali su o energetskoj bezbednosti regiona i o mogućnostima za jačanje bilateralne ekonomske saradnje, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prenela je mađarska agencija MTI.

Premijeri su se saglasili da održavaju redovne konsultacije o izgledima za nova ulaganja posle prekidanja projekta gasovoda Južni tok, kao i da sarađuju u tehničkim i finansijskim pripremama za te projekte, navedeno je u saopštenju.

Nabavka gasa po konkurentnoj ceni je u interesu obe zemlje i to bi moglo da bude osigurano višestrukim opcijama alternativnih ruta u Centralnoj Evropi, rekao je šef pres službe mađarskog premijera Bertalan Havasi.
Pogledaj vesti o: Ivica Dačić,   Subotica

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Vučić: Za Srbiju i Mađarsku je spas diverzifikacija energetskih izvora

Izvor: Blic, 17.Feb.2015

Premijer Aleksandar Vučić potvrdio je da se sinoć u Subotici sreo s mađarskim kolegom Viktorom Orbanom sa kojim je, kako je rekao, razgovarao na razne teme, a pre svega o ekonomskoj saradnji dveju država...Upitan da li je bilo reči i o energetskim izvorima, Vučić je odgovorio potvrdno rekavši...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.