Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Feb.2022, 11:47
Inicijativa za Amber Alert
Predsednik Centra za nestalu i zlostavljanu decu Igor Jurić i Inicijalni odbor centra podneće danas opšti predlog za uspostavljanje sistema upozoravanja javnosti (Amber Alert) u slučaju nestale dece u Srbiji, saopštio je danas taj centar.
Narodna inicijativa biće predata predsedniku Narodne skupštine Ivici Dačiću.
Reč je o predlogu za rešavanje pitanja potrage za nestalom decom i maloletnim >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << osobama, a pod specifičnim okolnostima i drugim nestalim osobama na teritoriji Republike Srbije.
Amber alert je sistem upozoravanja javnosti koji se pokreće kao pomoć u traženju nestale dece i pod tim imenom prvi put je osmišljen u SAD 1996. godine (America's Missing: Broadcast Emergency Response).
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Igor Jurić danas podnosi predlog Skupštini za uspostavljanje sistema Amber alert
Izvor: NoviMagazin.rs, 11.Feb.2022
Predsednik Centra za nestalu i zlostavljanu decu Igor Jurić podneće danas predlog za uspostavljanje sistema Amber alert u Srbiji predsedniku Narodne skupštine Ivici Dačiću.
















