Izvor: RTS, 15.Apr.2010, 18:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Evrointegracije za stabilniji region
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić i član Odbora italijanskog parlamenta za inostrane poslove Pjer Fasino poručili da evropske integracije doprinose stabilnosti regiona.
Veliki doprinos stabilnosti čitavog regiona predstavlja evropski put za zemlje regiona, zaključili su ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić i član Odbora italijanskog parlamenta za inostrane poslove >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Pjer Fasino.
Tokom razgovora u Beogradu, Dačić i Fasino su se složili da taj proces treba ubrzati kao i proces pregovora za pristupanje Srbije Evropskoj uniji, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije.
Sagovornici su konstatovali i da dve zemlje i narodi Italije i Srbije "imaju prijateljske odnose i veoma dobru saradnju dva tužilaštva i ministarstava unutrašnjih poslova i pravde".
Dačić, koji je i zamenik predsednika Vlade Srbije, istakao je i naročito dobru saradnju u oblasti vanrednih situacija i saobraćajne policije.
Kada je reč o stabilnosti i stanju bezbednosti u regionu, Fasino je ocenio da rešenje svih sadašnjih problema vezanih za stabilnost u regionu vidi u evroatlantskim integracijama celog Balkana.
Nekadašnji ministar pravde Italije smatra da su najdelikatniji problemi sada na Balkanu stabilnost Bosne i Hercegovine i problem na Kosovu i Metohiji, navodi se u saopštenju.









