Izvor: Glas javnosti, 23.Jun.2008, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dačić se pere pred biračima

BEOGRAD - Predlog lidera SPS-a Ivice Dačića da se, radi razgovora o formiranju parlamentarne većine, za istim stolom okupe i Boris Tadić, Vojislav Koštunica i Velimir Ilić, kod „narodnjaka“ je prošao najgore moguće. Osim što u DSS i NS ističu da sa DS nemaju nikakvih dodirnih tačaka, optužuju i Dačića da se vodi sumnjivim, da ne kažemo „zadnjim“ namerama.

Skriveni motiv, prema analitičarima, jeste potreba Miloševićevog naslednika da se „opere“ >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << pred biračima i „pokaže kako je učinio sve da bi ostvario prvi koalicioni izbor socijalista - vladu sa DSS-om“.

- Dačić se ničim ne može „oprati“. DS i SPS su se razotkrili u toj meri da ne postoji mogućnost da socijalisti zadrže birače i slobodno mogu da kažem da ta stranka odbrojava dane - istakla je za Glas Dubravka Filipovski, potpredsednik NS.

POSLEDNJI POKUŠAJ

Ali, dodaje, SPS čini „poslednji pokušaj sa DSS-om kako bi bili čisti pred sopstvenom partijom i biračima“, odnosno da bi „makar izgledalo da je DSS u igri i da nije SPS taj koji je odustao“.

Pijaca Srbija

Ona je kazala da ne razume „šta sad Dačić hoće“, jer se „koliko juče izjasnio da neće da formira nacionalno odgovornu vladu sa NS i DSS-om“. Osim toga, ako se Tadić i Koštunica dogovore, Dačić im nije potreban, sračunala je Filipovska.

- Srbija je pijaca, a ljudi su roba - tolika je umešanost stranih ambasadora i tajkuna. A ambasador SAD je i javno obećao američke „pare Srbiji“ ako SPS napravi vladu sa koalicijom „Za evropsku Srbiju“. Nema jedinstva o minimalnom nacionalnom interesu, pa, ponavljam što je rekao Ilić, NS će biti opozicija - rekla je ona.

Koštuničin poslanik Dragan Šormaz podvlači da DSS nema šta da razgovara sa DS-om, jer da nije tako, Koštunica ne bi podneo ostavku. Štaviše, Šormaz kaže da je predlog neozbiljan već time što „dolazi od čoveka koji nije u stanju da kontroliše ni svoju koaliciju i koji je pokazao da pregovara po rupama i kafanama“.

- Ni sa Dačićem nema šta da se priča, još manje kad je u pratnji Krkobabića i Palme. Da budemo jasni, matematika je takva da DS -u i DSS-u socijalisti ne bi ni bili potrebni - rekao je Šormaz.

Nema medveđe usluge

I SPS je toga svestan. Programski direktor Cesida Marko Blagojević objašnjava da socijalisti zato i ne daju predlog da bi bio usvojen, nego da bi „umirili svoju savest“.

- Oni su biračima dali reč da će njihov najinteresantniji i prvi partner biti DSS. Ako pomire DS i DSS mogli bi da sebi učine medveđu uslugu, pošto bi doprineli tome da prestanu da budu potrebni i najverovatnije bi „izvisili“. Ne vidim iz kojeg razloga bi pomireni DS i DSS hteli da dele vlast sa nekim ko im nije neophodan - kaže Blagojević.

Urednik Nove srpske političke misli Đorđe Vukadinović ocenjuje da lider SPS želi da ublaži „šok članstva i birača“ zbog početka pregovora sa DS i da ga amortizuje uvlačeći DSS u njihovu priču.

- Ali, to nije samo propagandni trik, jer bi socijalisti najviše voleli takvu vladu koja bi bila neka vrsta „vlade nacionalnog jedinstva“ i u kojoj bi iz kombinacije ispali SPO i G17. Mada, oni znaju da to nije realno i da je teško moguće jer DSS i DS ne bi prihvatile - smatra Vukadinović.

SPS je zavrsila za navek.Ivica ulazi u istoriju kao izdajnik .Pare nece moci da mu umire savest.DS je velika k.... , koja ce izmejati , poniziti i na kraju se notarasiti SPS zauvek a u procesu ce pojesti samu sebe.KO bas hoce da sazna kako ce se sve ovo zavrsiti , neka procita izbore pred drugi svetski rat.Ja jesam i zaprepastila me slicnost , gotovo istovetno ponasanje , istovetno verovanje i na kraju Komunizam .Opet socijalisti igraju najvecu ulogu , kao i tada i uvode totalnu diktaturu u Srbiji.Zar Tadic nije clan Socijalisticke Internacionale?

Za Dacica ne treba trositi ni jednu rec,on je kao politicar zajedno sa svojim pajtasima zavrsio.Novi izbpri su njegov kraj kao politicara a i njegove SPS. Ovakvu prevaru nisam ocekivao od malog prasica.Mislio sam da je pametniji.
Pogledaj vesti o: Vojislav Koštunica

Nastavak na Glas javnosti...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Koštunica: SPS ušao u neprirodnu koaliciju

Izvor: Kurir, 24.Jun.2008, 00:37

BEOGRAD, 23. juna 2008. (Beta) - Predsednik Demokratske stranke Srbije (DŠ) Vojislav Koštunica ocenio je da su Socijalistička partija Srbije i Demokratska stranka stupile u "neprirodnu" koaliciju koja neće moći da uspešno vodi zemlju. "Meni izgleda da je SPS ušao u jednu neprirodnu koaliciju za...

Nastavak na Kurir...

Koštunica: Neprirodna koalicija

Izvor: B92, 24.Jun.2008

Beograd -- Predsednik DSS-a Vojislav Koštunica ocenio je u razgovoru za Večernje novosti da su SPS i DS stupili u "neprirodnu" koaliciju koja neće moći uspešno da vodi zemlju..."Meni izgleda da je SPS ušao u jednu neprirodnu koaliciju za koju sumnjam da može uspešno da vodi zemlju", rekao je...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.