Izvor: RTS, 03.Nov.2022, 13:23
Dačić sa Bocan-Harčenkom o aktuelnim geopolitičkim pitanjima
Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Republike Srbije Ivica Dačić sastao se sa ambasadorom Ruske Federacije Aleksandrom Bocan-Harčenkom, sa kojim je razgovarao o unapređenju bilateralnih odnosa i o aktuelnim geopolitičkim pitanjima.
Dvojica sagovornika su razmotrili i situaciju u regionu, a šef srpske diplomatije je još jednom istakao privrženost Srbije politici mira i saradnje, kako bi na Zapadnom Balkanu bila održana stabilnost, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova.
Naglasio je da će Srbija ostati posvećena dijalogu kao jedinom načinu za traženje kompromisnog rešenja.
Ambasador Bocan-Harčenko čestitao je prvom potpredsedniku Vlade i ministru spoljnih poslova Dačiću stupanje na novu dužnosti i iskoristio priliku da uruči čestitku ministra spoljnih poslova Ruske Federacije Sergeja Lavrova, u kojoj se navodi da je Ruska Federacija "spremna za nastavak efikasne rusko-srpske saradnje, između ostalog u kontekstu zaštite suvereniteta i teritorijalnog integriteta Srbije i pravednog rešavanja kosovskog pitanja", navodi se u saopštenju.
Pogledaj vesti o: Ivica Dačić











