Izvor: NoviMagazin.rs, 18.Mar.2015, 22:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dačić: Sve zločince privesti pravdi

Ministar inostranih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je danas u Briselu da nijedna država bivše Jugoslavije ne sme postati utočište za ratne zločine i da sve počinioce treba privesti pravdi.

Dačić je nakon susreta sa generalnim sekretarom NATO Jensom Stoltenbergom rekao da je hapšenje grupe osumnjičenih za učesće u zločinu >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << u Srebrenici dokaz da Srbija iskreno želi da svi počinioci ratnih zločina budu kažnjeni.

"U tom smislu je veoma važna regionalna saradnja, jer nijedna zemlja Balkana ne bi trebalo da bude azil za ratne zločinnce", rekao je ministar, podsećajući da je do hapšenja došlo zahvaljujući saradnji pravosudnih organa Srbije i Bosne i Hercegovine.

Dačić je, takođe, ukazao da suđenje za zločine počinjene na teritoriji druge republike ne bi bilo moguće da Srbija nema zakon o univerzalnoj jurisdikciji, koji Hrvatska pokušava da ospori.

"To je ono što sam nedavno objašnjavao (premijeru Hrvatske Zoranu) Milanoviću i koleginici Vesni Pusić", kazao je on.

Dačić je podvukao da hapšenje nema veze sa bilo kakvim uslovljavanjima koje se Srbiji postavljaju u evropskim integracijama i da nije reč o političkom, nego o policijsko-pravnom pitanju.

Umesto da se prepucavamo, treba da sednemo sa predstavnicima svih vlada u regionu, uključujući i prištinsku, i da se dogovorimo kako da zajedno rešavamo ovo pitanje"", rekao je on.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.