Dačić: Razvoj juga Srbije prioritet

Izvor: B92, 07.Apr.2012, 15:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dačić: Razvoj juga Srbije prioritet

Grgure -- Zamenik premijera Ivica Dačić poručio je da je nacionalni zadatak broj jedan razvoj topličkog kraja i cele južne Srbije.

On je to izjavio na ceremoniji obeležavanja 95 godina Topličkog ustanka.

"Nacionalni zadatak broj jedan jeste razvoj ovog kraja i ne samo njega, već čitave južne Srbije, koja je Srbiji dala najviše žrtava onda kada joj je to bilo najpotrebnije i najteže", rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je on pošto je položio venac na spomenik vođi topličkog ustanka Kosti Vojinoviću i topličkim junacima u Grguru, kraj Blaca.

Dačić je, govoreći o junaštvu srpskog naroda u Toplici, pozvao okupljene i poručio da se podigne još jedan ustanak, ali ovoga puta, kako je rekao, kako bi se Toplica izgradila i kako bi u njoj građani ostali da žive u miru.

Prema njegovim rečima, neophodno je sećati se svih junaka Toplice koji su takoreći branili i Kosovo i Metohiju.

"Oni su dali živote, a na nama je da opravdamo tu žrtvu i da nikada više ne dozvolimo da žrtve budu uzaludne zbog nekih besmislenih politika ili opcija", rekao je Dačić, koji je i ministar unutrašnjih poslova i lider SPS.

On je podsetio da je Toplica bila jedina oslobođena teritorija u Evropi koja je 1917. godine bila potpuno porobljena.

Pored Dačića, vence na spomenik Kosti Vojinoviću položili su i predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukić Dejanović, koja zamenjuje predsednika Republike, premijer Mirko Cvetković, ministar odbrane Dragan Šutanovac i Udruženje potomaka topličkih junaka.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

95 godina od Topličkog ustanka

Izvor: Studio B, 07.Apr.2012

Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković poručio je, na ceremoniji obeležavanja 95. godišnjice Topličkog ustanka, da je najviši nacionalni interes i cilj da se zaštiti život čoveka i njegovo pravo na slobodu, pravdu i demokratiju...Cvetković je, istakavši da je Toplički ustanak bio epopeja...

Nastavak na Studio B...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.