Izvor: Vostok.rs, 15.Apr.2015, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dačić: Neka EU kaže šta hoće
15.04.2015. -
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da Srbija inisistira da se razjasne uslovi za otvaranje početka njenih pristupnih pregovora s Evropskom unijom.
„Ne kažemo da ćemo voditi rat s Evropskom unijom, ali moramo da se razjasnimo. Nismo moćni, ali ne možemo da aplaudiramo“, rekao je Dačić u Beogradu na konferenciji za novinare sa zambijskim šefom diplomatije.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << />
Na pitanje šta znači njegova pređašnja izjava da Srbija ne prihvata nove zahteve za otvaranje poglavlja, Dačić je rekao:
„Ne želimo da se sa nama tako razgovara. Ne prihvatamo takvu praksu da imamo zvanična stav da (novih) uslova nema, a da se ispostavi da oni postoje“.
Kako prenosi agencija Beta, on je rekao da se radi o uslovima koje je Nemačka postavila za otvaranje poglavlja.
„Treba razgovarati, to jest Evropska unija treba da razgovara s Nemačkom šta ćemo dalje da radimo“, rekao je Dačić.
On je upitao kakve veze ima „Park mira“ na mostu u Kosovskoj Mitrovici s Briselskim sporazumom i zapitao „kako se on pojavio na vrhu liste nemačkih uslova“.
sputnik
Pogledaj vesti o: Ivica Dačić
Dačić: Ne želimo sukob sa EU već da stvari isteramo na čistac
Izvor: Vesti-online.com, 15.Apr.2015
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je u Beogradu da Srbija ne želi da se sukobljava sa EU već samo da razjasni da li ima ili nema novih zahteva u procesu pridruživanja Uniji...Srbija, kako je rekao, želi čiste račune i ne prihvata praksu da "postoje zvanicni stavovi a da se...

















