Izvor: Blic, 22.Apr.2012, 19:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dačić: Nastavljamo Titovim putem
Kandidat Socijalističke partije Srbije (SPS) za predsednika Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da u Srbiji neće biti nove vlasti bez koalicije SPS-PUPS-JS koja je na prošlim izborima osvojila 7,6 odsto ili 300.000 glasova.
Dačić je na predizbornom skupu u sportskoj hali "Veliki park" u Užicu rekao da je koalicija spremna da zanemari partijske interese zato što ulog na predstojećim izborima nije partijska pozicija, nego budućnost i dalji put Srbije.
Dačić >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je naveo i da je SPS "nastavljač Titove partije" i da bi Titov spomenik trebalo vratiti na užički glavni trg. Ponosan što se nalazi u Užicu - centru antifašističke borbe 1941 godine, Dačić je poručio rukovodstvu grada da "ako su pametni, Titov spomenik treba da vrate na trg".
On je pozvao građane da na izborima 6. maja svojim glasovima jedan odsto moćnih u Srbiji učine nemoćnim tako što će glasati za njegovu stranku.
Dačić je poručio danas na predizbornom skupu u Užicu da je uloga predsednika države da bude ujedinitelj i miritelj, da zastupa interese naroda a ne da se bori za privilegije.
"Budite uvereni da neće biti nove vlasti u Srbiji bez ove koalicije. Daju nam 10 odsto šansi na ovim izborima, ali ja vam savetujem da se kladite na nas. Tu je najmanja kvota, što znači da je najsigurnije" rekao je on.
Dačić je istakao rekao da je njegov i cilj koalicije koju predstavlja obnova poverenja u Srbiju - državu jaku, ponosnu i veliku.
"Ako želimo da sačuvamo Srbiju ovaj kraj, kao i jug i istok Srbije moraju da se razvijaju. Ukoliko budem predsednik moj prioritet će biti razvoj najsiromašnijih krajeva", obećao je Dačić uz ocenu da se "u ovoj zemlji bune oni najrazvijeniji".
On je rekao da nema napretka ukoliko se nastavi uslovljavanje i ponižavanje stanovništva Srbije i da "ne treba da ni da ulazimo u Evropsku uniju ako ćemo ući poniženi".
Dačić je takođe kazao da je Ministarstvo unutrašnjih poslova na čijem je čelu najzaslužnije za viznu liberalizaciju i kao rezultate svog četvorogodišnjeg rada u prvi plan ističe smanjenje stope kriminala, žestok obračuna sa organizovanim kriminalnim grupama i povratak poverenja u policiju.
Dačić tvrdi da koalicija koju predstavlja nema drugi interes osim da se društveno bogatstvo pravilno rasporedi, radničkoj klasi vrati ugled, a svim građanima obezbede jednake šanse.
Predsednički kandidat koalicije SPS-PUPS-JS je podsetio da se na političkoj sceni Srbije nalazi već 22 godine za koje je, kako kaže, "mogao da se pokvari", ali da se, kaže, to nije dogodilo ni kada je bio na vlasti ni kada je bio u opoziciji.
"Svaka vlast kvari, apsolutna najviše, ali mi se ne borimo za privilegije već da zastupamo interese naroda. Srbija se nikada neće braniti na Terazijama već ovde u Užicu, na jugu, na Istoku...gde se ljubav prema Srbiji najviše i dokazuje" rekao je Dačić.
Dačić, takođe, tvrdi da je koalicija SPS-PUPS-JS spremna da zanemari svaki vid partijskog interesa jer je ulog u ovim izborima Srbija, njen dalji put na kojem je izuzetno važno da predsednik zemlje bude čvrst i odlučan.
Izbori za predsednika Srbije, parlamentarni, lokalni i pokrajinski izbori zakazani su za 6. maj.
Marković: Odmah ćemo početi sa realizacijom obećanog
Predsednik JS Dragan Marković smatra da je pobeda koalicije oko SPS na izborima sigurna zato što imaju najbolje programe u borbi protiv bele kuge, nezaposlenosti. On je ponovio da se ta koalicija bori za besplatne lekove, da trudnice koje ne rade imaju ista prava i nadoknade kao one koje rade, za besplatan prevoz đaka i olakšice ugroženim kategorijama ljudi.
"Nakon izbora, sedmog maja nećemo slaviti već početi sa realizacijom obećanog. Kandidovali smo Srbiju za ligu Evrope, ali ćemo sedmog maja Srbiju uvesti u ligu šampiona", tvrdi Marković.
On je zaključio da je neophodna državna pomoć poljoprivrednim proizvođačima i ugroženim građanima i istakao da se koalicija SPS-PUPS-JS zalaže za besplatne lekove i da trudnice koje ne rade imaju prava i nadoknade kao one koje rade.
Povezane vesti: Koalicija Abanaca predala RIK-u izbornu listu RIK proglasio listu Socijaldemokratskog saveza Koštunica: Spreman sam za razgovore sa SNS posle izbora Koalicija "Sve zajedno" predala listu RIK-u GSA: Šta predsednički kandidati misle o položaju LGBT populacije
Pogledaj vesti o: Ivica Dačić
SPS: Nastavljamo Titovim putem
Izvor: Mondo, 22.Apr.2012
Kandidat SPS-a za predsednika Srbije Ivica Dačić izjavio je danas u Užicu da u Srbiji neće biti nove vlasti bez koalicije SPS-PUPS-JS.
Krkobabić: Bez SPS - JS - PUPS nema vlasti
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Apr.2012, 10:56
BEOGRAD -..Predsednik Partije udruženih penzionera Srbije (PUPS) Jovan Krkobabić izjavio je da će koalicija te stranke sa socijalistima i Jedinstvenom Srbijom "sigurno biti nezaobilazan faktor pri formiranju nove vlade, bez obzira ko je bude formirao"..."Posle izbora pravićemo koaliciju sa onim strankama...
















