Počinje isplata penzija

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Mar.2012, 04:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počinje isplata penzija

NOVI SAD -

Isplata drugog dela februarskih penzija počinje danas za korisnike koji primanja dobijaju na tekuće račune, najavio je Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO).

Od ponedeljka, 26. marta, isplata penzija će početi i za one koji primanja dobijaju na kućnu adresu i trajaće pet radnih dana.

>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Isplata penzija danas počinje za nešto više od 1,3 miliona penzionera iz kategorije bivših zaposlenih. Prosečan iznos penzija je 23.698 dinara.

Penzionere očekuje povišica za aprilska primanja, koja će im biti isplaćena u maju. Prema finansijskim projekcijama PIO fonda ta povišica bi trebalo da iznosi četiri odsto.

Aprilske penzije biće uvećane u skladu a inflacijom tokom proteklih šest meseci, a da bi se utvrdilo koliko će tačno iznositi povišica čeka se zvaničan podatak o rastu cena u martu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.