Dačić: Povređeno najmanje pet policajaca, 14 osoba uhapšeno

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Avg.2025, 23:18

Dačić: Povređeno najmanje pet policajaca, 14 osoba uhapšeno

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je večeras najmanje pet policijskih službenika povređeno, a najmanje 14 osoba uhapšeno zbog napada na policiju i uništavanje imovine i protiv njih će biti podnete odgovarajuće krivične prijave.

Dačić je rekao da je na večerašnjim protestima došlo do drastičnog ugrožavanja javnog reda i mira i brutalnog napada na policiju, a da nisu bile prisutne pristalice SNS ili vladajuće koalicije.

"Moram da >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kažem da dugo godina nisu zabeleženi ovakvi napadi na policiju bez ikakvog razloga. Policija je ovde da obezbedi javni red i mir, da osigura bezbednost za sve građane države, i večeras je isključivo postupala u očuvanju javnog reda i mira", rekao je Dačić novinarima u Palati Srbija.

Istakao je da je najvećih incidenata bilo u Novom Sadu, gde su prostorije SNS demolirane i opljačkane.

Iako ispred njih nije bilo pristalica, očigledno nije bio cilj da napadnu samo prostorije, kao i sinoć napadnuta je i policija, rekao je Dačić.

 On je rekao da je osim Novog Sada masovnih napada bilo i na dve lokacije u Beogradu u blizini zgrade vlade i na Novom Beogradu ispred sedišta SNS.

 Dodao je da je u toku uspostavljanje javnog reda i mira kako u Beogradu, tako i u drugim mestima gde je došlo do narušavanja javnog reda i mira.

Dačić je rekao da policajci ovakve napade nisu zaslužili i pozvao je sve da osude te napade.

Kao što je predsednik Aleksandar Vučić rekao, i naši policijski izvori kažu da je bilo oko 3.000 blokadera večeras u Beogradu, još nekoliko hiljada u celoj zemlji, rekao je Dačić.

On je rekao da policija uspostavlja javni red i mir I pozvao je građane na strpljenje.

U svakom slučaju svi oni koji su počinili krivična dela, prekršaje biće uhapšeni, rekao je Dačić.
Pogledaj vesti o: Ivica Dačić

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Dačić: Povređeno najmanje pet policajaca, uhapšeno najmanje 14 lica

Izvor: Nezavisne Novine, 14.Avg.2025

BEOGRAD - Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić obratio se večeras novinarima u Palati Srbija, a u vezi sa incidentima koji su večeras zabilježeni na ulicama Beograda, Novog Sada, Pančeva i drugih gradova u Srbiji.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.