Letonija preuzima predsedavanje u Evropskoj uniji

Izvor: Blic, 29.Dec.2014, 13:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Letonija preuzima predsedavanje u Evropskoj uniji

Letonija od 1. januara 2015. godine preuzima od Italije predsedavanje Evropskom unijom, a kao svoje glavne prioritete ističe povećanje konkurentnosti i rad na energetskoj nezavisnosti EU.

Premijerka Lajmdota Straujuma je na sastanku sa predsednikom Evropske komisije Žan-Klod Junkerom u Rigi istakla da će intenzivno raditi sa zemljama članicama i Evropskim parlamentom kako bi u narednih šest meseci >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << bili doneti zakoni koji će osnažiti evropsku privredu i podstaći otvaranje novih radnih mesta.

"Posebnu pažnju ćemo posvetiti razvoju koncepta Energetske unije i jačanju energetske nezavisnosti i unutrašnjeg tržišta", rekla je Straujuma.

Letonija je tokom priprema za predsedavanje godinu i po dana obučavala više od hiljadu službenika javne uprave o osnovama funkcionisanja EU i načinu na koji se u Briselu donose političke odluke.

Osim toga, Riga je Briselu poklonila 18 metara visoku božićnu jelku koja je okićena i postavljena na glavnom trgu prestonice Belgije.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

SMENA NA KORMILU: Letonija preuzima predsedavanje EU

Izvor: Kurir, 29.Dec.2014

Premijerka Letonije Lajmdota Straujuma ističe da će intenzivno raditi sa zemljama članicama EU kako bi u narednih šest meseci bili doneti zakoni koji će osnažiti evropsku privredu..BRISEL – Letonija od 1. januara 2015. godine preuzima od Italije predsedavanje Evropskom unijom, a kao svoje glavne...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.