Izvor: Vesti-online.com, 19.Apr.2010, 18:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vulkan odložio i Šešeljevo suđenje
Haški tribunal danas je do daljeg odložio izjašnjavanje lidera radikala Vojislava Šešelja po drugoj optužnici za nepoštovanje suda, koje je bilo zakazano za utorak ujutro, "zbog nemogućnosti tužioca-prijatelja suda da stigne na vreme usled opšteg poremećaja vazdušnog saobraćaja".
U saopštenju se kaže da će novi datum Šešeljevog izjašnjavanja o krivici blagovremeno biti objavljen.
Pretresno veće je početkom februara ove godine izdalo nalog umesto >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << optužnice i protiv Šešelja pokrenulo postupak za nepoštovanje suda jer je u jednoj od svojih knjiga obelodanio informacije o 11 zaštićenih svedoka, uključujući njihova prava imena, zanimanja i mesta prebivališta, kršeći tako nalog suda o poverljivosti.
Šešelj je u julu prošle godine proglašen krivim za nepoštovanje suda i osuđen na 15 meseci zatvora zbog objavljivanja imena i drugih ličnih podataka o zaštićenim svedocima u knjizi čiji je autor. Ovaj predmet se trenutno nalazi pred žalbenim većem.
Glavno suđenje Šešelju, po optužnici za zločine počinjene u BiH i u Hrvatskoj od 1991. do 1994. godine, prekinuto je 30. marta do daljeg.
Očekuje se da će poslednji svjedok sudskog veća biti saslušan početkom maja, posle čega će optuženi, kako je najavio, tražiti da se optužnica odbaci.
Pogledaj vesti o: Vojislav Šešelj
Nastavak na Vesti-online.com...
Odloženo suđenje Šešelju za nepoštovanja suda
Izvor: SrbijaNet.rs, 19.Apr.2010
Sudjenje lideru Srpske radikalne stranke Vojislava Šešelja za nepoštovanje suda, koje je trebalo da počne sutra, odloženo je zbog nemogućnosti tužioca prijatelja suda da se pojavi na sudjenju zbog problema u aviosaobraćaju izazvanih oblakom pepela iz vulkana na Islandu, saopšteno je danas iz











