Studenti šetnjom protiv haške nepravde

Izvor: Kurir, 21.Nov.2012, 21:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Studenti šetnjom protiv haške nepravde

Tokom protestne šetnje studenti su nosili transparente "Vostani Serbie", "Etničko čišćenje bez kazne", napisane na srpskom, grčkom i ruskom jeziku, kao i zastave Srbije.

BEOGRAD - Studenti beogradskog Fakulteta političkih nauka (FPN) i Pravnog fakulteta organizovali su šetnju i prisustvovali pomenu žrtvama "Oluje" u Hramu Svetog Save, čime su želeli da iskažu neslaganje sa oslobađajućom presudom Haškog suda hrvatskim >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču.

Šetnja studenata, pod parolom "Oluja - zločin koji traje", organizovana je od zgrada ta dva fakulteta do Hrama Svetog Save, gde je pomen žrtvama služio vladika Atanasije Rakita, rekao je student FPN Nenad Uzelac.

Student tog fakulteta Vladimir Živković je kazao da su se akademci okupili da pruže podršku i izraze saosećanje sa svim proteranim i poginulim ljudima u operacijama "Oluja" i "Bljesak".

"Oni su na neki način posle presude Haškog tribunala ponovo ubijeni ili ponovo poniženi i mi želimo da im pružimo podršku", rekao je Živković.

Tokom protestne šetnje studenti su nosili transparente "Vostani Serbie", "Etničko čišćenje bez kazne", napisane na srpskom, grčkom i ruskom jeziku, kao i zastave Srbije.

Studenti su tokom molitve upalili sveće za žrtve, a pomenu je prisustvao i direktor Dokumentaciono-informacionog centra "Veritas" Savo Štrbac.
Pogledaj vesti o: Hag,   Grčka

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.