Izvor: Kurir, 05.Jan.2011, 16:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SIMATOVIĆU PRODUŽEN PRIVREMENI BORAVAK NA SLOBODI
HAG - Haški tribunal odobrio je zahtev Franka Simatovića za produženje privremenog boravka na slobodi do 21. januara, saopšteno je u Hagu.
Sudsko veće je prethodno odlučilo da tokom zimske pauze u radu Tribunala pusti na slobodu bivšeg pomoćnika načelnika Službe državne bezbednosti, od 17. decembra do 6. januara.
Simatović je, zajedno sa nekadašnjim >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << načelnikom SDB Srbije Jovicom Stanišićem, pred Haškim tribunalom optužen za zločine nad Hrvatima i muslimanima tokom ratova u Hrvatskoj i BiH 1991-1995. godine.
Stanišić i Simatović su uhapšeni tokom operacije Sablja, posle ubistva premijera Zorana Đinđića, 12. marta 2003. godine, i nekoliko meseci kasnije su izručeni Hagu.
Suđenje ovoj dvojici počelo je 9. juna 2009. godine. Prilikom prvog pojavljivanja pred sudom obojica su se izjasnila da nisu krivi.
Simatoviću produžen privremeni boravak na slobodi
Izvor: Večernje novosti, 05.Jan.2011
Haški tribunal odobrio je zahtev Franka Simatovića za produženje privremenog boravka na slobodi do 21. januara








