JEREMIĆ: BORBA ZA KOSOVO SE NASTAVLJA

Izvor: Kurir, 22.Jul.2010, 19:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

JEREMIĆ: BORBA ZA KOSOVO SE NASTAVLJA

HAG - Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić rekao je da se nastavlja diplomatska borba za Kosovo i Metohiju i pozvao na jedinstvo svih snaga u Srbiji.

On je navo da je sledeći korak u tom procesu rasprava u Generalnoj skupštini UN, dodajući da ne očekuje da će posle iznesenog stava MSP da najvažniji partneri Srbije promene mišljenje o nezavisnosti Kosova.

Međunarodni sud pravde je danas odlučio da se >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << samo u tehničkom smislu izjasni o deklaraciji o nezavisnosti kosovskih Albanaca i praktično time izbegao da se izjasni o suštinskom pitanju da li su oni imali pravo na pokušaj secesije od Srbije, izjavio je ministar inostranih poslova Srbije Vuk Jeremić.

Sudsko mišljenje će, prema njegovim rečima, uskoro biti prosleđeno Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija koja će dati politički zaključak o ovom problemu.

" Sledeći korak u ovom procesu je rasprava u Generalnoj skupštini koja će se održati u seprembru u Njujorku i ja sam uveren da će prilikom izjašnjavanja biti potvrđena ispravnost politike Srbije", rekao je Jeremić novinarima posle saopštavanja mišljenja suda da deklaracija o nezavisnosti Kosova ne krši međunarodno pravo.

Jeremić je poručio da se politika Srbije ne menja.

"To je miroljubiva politika koja se zasniva na principima međunarodnog prava, a danas u sudnici nismo čuli da li je neko imao pravo na otcepljenje. Takva debata je politička debata i ona će očigledno tek da se vodi u Generalnoj skupštini", naglasio je on.

Jeremić je istakao da su " pred nama teški dani" , ali da je od presudne važnosti da se sačuva mir i stabilnost na teritoriji južne srpske pokrajine.

- Od velike važnosti je da naši građani ne nasedaju na bilo kakve provokacije ukoliko ih bude te da je od presudne važnsoti da zadžimo staloženost, upornost, odlučnost i da u nastavku ove borbe ostanemo jedinstveni - rekao je Jeremić.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Jeremić: Nastavljamo diplomatsku borbu za Kosovo i Metohiju

Izvor: Glas javnosti, 23.Jul.2010, 07:13

HAG - Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić rekao je da se nastavlja diplomatska borba za Kosovo i Metohiju i pozvao na jedinstvo svih snaga u Srbiji...On je navo da je sledeći korak u tom procesu rasprava u Generalnoj skupštini UN, dodajući da ne očekuje da će posle iznesenog stava MSP...

Nastavak na Glas javnosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.