Izvor: Mondo, 18.Sep.2015, 16:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ante Gotovina protiv zatvaranja granica
Bivši haški optuženik, koji je kasnije oslobođen optužbe, Ante Gotovina smatra da Hrvatska ne bi trebalo da zatvara granice zbog izbegličkog talasa.
Foto: screenshot, YouTube
Kako su preneli hrvatski mediji, Gotovina je rekao da ne zna i da mu nije bitan broj izbeglica koji je stigao u Hvatsku, ali da granice ne smeju biti zatvorene.
Gotovina koji je, kako se navodi, prisustvovao sednici Saveta za nacionalnu bezbednost, koju je sazvala >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << hrvatska predsednica Kolinda Grabar Kitarović, je onima koji zagovaraju mađarski model rešavanja izbegličke krize, poručio:
"Ne možete se zatvoriti. Kako zatvoriti? Treba pristupiti problemu organizovano i to se radi. Treba biti korak ispred, makar pokušati, a to se radi", rekao je Gotovina pohvalivši praktično poteze vlade u rešavanju izbegličke krize.
U međuvremenu Kitarović je odlučila da za poverenika migrantske krize imenuje Andriju Hebranga.
Hebrang će, kako je saopšteno iz kabineta predsednice, oformiti radnu grupu u kojoj će biti ljudi koji imaju iskustvo s kriznim situacijama iz devedesetih, prenela je Hina.
Agencija nezvanično saznaje da su u radnoj grupi Ivica Kostović, Jure Radić i Mate Granić.
Kako Hini je rečeno iz kabineta predsednice, "vidljivo je da na terenu situacija izmiče kontroli", a Kitarović upravo kroz poverenika i njegovu radnu grupu želi da pomogne u njenom rešavanju.
Pogledaj vesti o: Hag





