Izvor: B92, 15.Apr.2013, 18:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gasprom: 1,1 mlrd. EUR za dividende
Moskva -- Savet direktora Gaspromnjefta preporučio je da se za isplatu dividendi za prošlu godinu izdvoji 25 odsto neto konsolidovanog prihoda kompanije.
Kako se navodi u saopštenju te kompanije, reč je o 44,09 milijardi rubalja (1,1 milijardi evra). To je bezmalo za trećinu više nego što je isplaćeno za 2011, prenosi Finmarket. Dividenda po akciji biće 9,3 rublje.
Savet direktora je usvojio i informaciju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << o ispunjenje investicionog programa i budžeta Gaspromnjefta za 2012. godinu, prema kojoj je obim proizvodnje lane povećan za 4,3 odsto, u odnosu na 2011.
Obim prerade je porastao za sedam odsto, a prodaje naftnih proizvoda za blizu 15 odsto. Čista dobit kompanije povećana je za 10 odsto, u odnosu na 2011. godinu i dostigla je 176,3 milijarde rubalja.
U protekloj godini Gaspromnjeft je još jednom pokazao visoku efikasnost, aktivno razvijajući sve oblasti poslovanja i ostvario najbolje rezultate u pogledu prihoda i neto profita tokom cele istorije kompanije, rekao predsednik upravnog odbora kompanije Aleksej Miler.
Rezultati rada u 2012. godini omogućili su povećanje procenta od prihoda za dividende, sa 22 na 25 odsto, navedene su reči Milera u saopštenju kompanije.
Pogledaj vesti o: Gasprom
Gaspromnjeft: Za dividende više od milijarde evra
Izvor: Kamatica.com, 16.Apr.2013, 10:30
Savet direktora Gaspromnjefta preporučio je da se za isplatu dividendi za prošlu godinu izdvoji 25 odsto neto konsolidovanog prihoda kompanije, što iznosi 44,09 milijardi rubalja (1,1 milijardi evra)..









