Izvor: B92, 27.Apr.2020, 10:54
"Ursula samo klima glavom"
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen izbegava svaki konflikt i time slabi svoju poziciju i dovodi u opasnost EU, ocenjuje bečki dnevnik Prese.
List u tekstu u kritičkom tonu navodi da je ona na početku krize izazvane koronavirusom delovala kao da kriza ne postoji.
"Kada je u italijanskim bolnicama već vladao užas, ona je početkom marta održala konferenciju za štampu hvaleći se zbog prvih 100 dana na funkciji", navodi Prese.
List >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posebno kritikuje Ursulu fon der Lajen zbog toga što izbegava konflikt u ophođenju prema Mađarskoj i Poljskoj, koje, kako smatra autor teksta, idu sve više ka autoritarizmu.
"Miks gledanja u stranu, samo klimanja glavom i poliranja fasade slabi ne samo predsednicu, njenu funkciju, već na kraju celu EU", konstatuje se u tekstu u listu Prese.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija







