Izvor: Kurir, 21.Nov.2011, 23:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
UEFA KAZNILA POLJSKU LEGIJU ZBOG "DŽIHADA"
CIRIH - Evropska fudbalska unija (UEFA) kaznila je poljsku Legiju sa 10.000 evra zbog uvredljivog transparenta na utakmici sa Hapoelom iz Tel Aviva u Ligi Evrope.
Na zelenom transparentu navijača domaće, varšavske ekipe pisalo je "Džihad Legija". Statut UEFA zabranjuje političke i uvredljive poruke na svim utakmicama.
Meč je odigran 29. septembra u Varšavi, a Legija je pobedila sa 3:2. Ova dva tima sastaće se i 15. decembra u Tel Avivu.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








