Turska će sigurno ući u EU

Izvor: B92, 07.Nov.2012, 00:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Turska će sigurno ući u EU"

Ankara -- Holandski premijer Mark Rute izjavio je da je uveren da će Turska postati članica EU u razgovoru s turskim predsednikom Abdulahom Gulom i premijerom Erdoganom.

Erdogan je podsetio da zemlje Južne Amerike imaju bezvizni režim, dok se to Turskoj uskraćuje.

Na pitanje novinara koji je njegov stav o primeni viznog režima za turske građane prilikom putovanja u zemlje EU, Erdogan je odgovorio da je stav Turske po tom pitanju jasan i da će na kraju EU ukinuti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << postojeći vizni režim, prenela je agencija Anadolija.

"Kao što znate, veliki broj zemalja Južne Amerike slobodno putuje po Evropskoj uniji kao da su uključene u program bezviznog režima, dok Turska kao zemlja pregovarač i dalje ne može da se oslobodi viznog režima. O tome smo razgovarali sa svim našim prijateljima i članicama EU i dalje to činimo. Mislim da će vizni sistem biti ukinut na kraju, ali žele da nas namuče", rekao je Erdogan na zajedničkoj konferenciji za novinare.

Erdogan je, krajem oktobra tokom posete Berlinu, izjavio da njegova zemlja najkasnije do 2023, tačno na 100.godišnjicu osnivanja Turske Republike, mora postati član EU.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.