Izvor: NoviMagazin.rs, 15.Nov.2016, 13:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tepić pisala šefovima poslaničkih grupa

Predsednica Odbora za evropske integracije Marinika Tepić uputila je danas šefovima poslaničkih grupa u Skupštini Srbije pismo kojim ih poziva da ne podrže desktrukciju parlamenta “neparlamenatarnim odnosom prema kolegama, a naročito prema gostima, visokim međunarodnim diplomatama, kakav je Nj.E. ambasador Majkl Davenport, šef Delegacije Evropske unije u Beogradu”.

U pismu se alepuje na poslanike kao “predstavnike volje naroda kojom su izabrani na parlamentarno >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << ponašanje, “bez obzira na političke razlike među poslaničkim grupama, pa i krajnje suprotstavljene stavove o procesu evrointegracija”.

“Nemili događaji sa sednice Odbora započete u četvrtak, 10. novembra 2016, kada su kolege poslanici Srpske radikalne stranke u početku opstrukcijom, a potom i potpunom destrukcijom parlamentarnog zasedanja ovog radnog tela, onemogućili su ambasadora Davenporta da nam predstavi godišnji Izveštaj Evropske komisije o napretku Srbije u procesu pridruživanja Evropskoj uniji”, navodi Tepić u pismu o kom je obavetila i predsednicu Skupštine Maju Gojković.

Prema uverenju predsednice Odbora “ovo nije bio konflikt nas koji podržavamo evrointegracijski kurs Srbije i onih koji su deklarisani evroskeptici, već nas koji se držimo institucionalnog i demokratskog koncepta upravljanja Srbijom i onih koji bi galamom da nametnu svoj koncept gubernisanja Srbijom”: “Stoga vas molim da se kao najviši predstavnici građana ispred svojih poslaničkih i političkih grupa izjasnite o nastavku sednice Odbora za evropske integracije i reiniciranju poziva ambasadoru Davenportu da članovima Odbora predstavi predmetni Izveštaj.”

Tepić je šefove poslaničkih grupa obavestila i da je prevod Izveštaja na srpski jezik obezbedila Kancelarija za evropske integracije Vlade, koja je nadležna za ove poslove.

Poslanici Srpske radikalne stranke, uz neprimerene uvrede i narušanje reda u Sali, onemogućili su u četvrtak Davenporta da predstavi Izveštaj Evropske komisije članovima Odbora za evropske integracie i drugim zainteresovanim poslanicima. Njih su delom podržali poslanici Pokreta Dveri koji su zahtevali peveden izveštaj. Zahtevu da se poslanicima predstavi izveštaj na srpskom jezku prodružio se i Čedomir Jovanović (LDP), koji je osudio ponašanje poslanika SRS prema šefu delegacije EU. Posle dve pauze, sednica je prekinuta, a još nije izvesno da će biti nastavljena.

Predstavljanje Izveštaja u Skupštini praksa je duga desetak godina. Poslanici se o tom domunetnu ne izjašnjavaju.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Povezane vesti

Tepić: Sve poslaničke grupe da se izjasne o nastavku sednice i ponovnom pozivu Devenporta

Izvor: Blic, 15.Nov.2016

Predsednica skupštinskog Odbora za evropske integracije Marinika Tepić uputila je danas pismo šefovima poslaničkih grupa u kojem je zatražila da se izjasne o nastavku sednice tog odbora i ponovnom pozivu šefu Delegacije EU Majklu Devenportu da predstavi Izveštaj EK o napretku Srbije...Tepić je...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.