Izvor: RTS, 16.Okt.2012, 08:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stros Kan spasava EU?
Nekadašnji ministar finansija Francuske i bivši direktor Međunarodnog monetarnog fonda i Dominik Stros Kan godinu dana posle afere sa sobaricom, vraća se u politički život. Voleo bih da ponovo budem uključen u velike međunarodne projekte, s obzirom na moje znanje, mogao bih da promenim živote mnogih ljudi, naveo Stros Kan.
Bivši direktor Međunarodnog monetarnog fonda i nekadašnji francuski ministar finansija Dominik Stros Kan godinu dana posle afere sa sobaricom u Njujorku, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << vraća se u politički život.
Kan se obratio svim članovima i simpatizerima svih stranaka, preko levičarski orijentisanog lista "Le Point, preko intervjua u desničarski orijentisanom "Le Figaru", sa ciljem svoje političke rehabilitacije.
"Voleo bih da ponovo budem uključen u velike međunarodne projekte, s obzirom na moje znanje i kompetentnost, mogao bih da promenim živote mnogih ljudi, naveo Stros Kan.
U svom obraćanju, Stros Kan je pokušao da opravda svoje razvratno ponašanje, izjavom kako je orgijanje normalna pojava u pariskom visokom društvu, a on žrtva svoje naivnosti.
Kada je bio optužen za silovanje sobarice prošle godine, Stros Kan je u intervjuu na nacionalnoj televiziji priznao svoje "moralno posrnuće", ali zato danas spremno opravdava svoje postupke, jer smatra da svoj privatni "seksualni život može voditi sa kim god želi i kako god želi".
"Postoji mnogo mesta u Parizu na kojima se organizuju zabave koje završe orgijama. Iznenadili biste se, kada biste znali ko su sve učesnici tih zabava", ističe Stros Kan u intervjuu i dodaje kako je sve to medijski linč protiv njega.
"Više nemam nikakve političke odgovornosti, ne obavljam nikakvu javnu funkciju, nisam osuđen ni u jednoj zemlji, ali sam žrtva medijskog linča i želim da to prestane", poručuje Stros Kan.
Međutim, bivši predsednik MMF-a i dalje ne želi da govori šta se dogodilo u hotelskoj sobu u Njujorku, kada je optužen za silovanje sobarice.
"Važno je da ono što se dogodilo u hotelskoj sobi nije bilo protivzakonito, podseća Stros Kan i dodaje da su sve za svodništvo neistinite.
Stros Kan i danas tvrdi da je odnos u hotelskoj sobi bio dobrovoljan, a da je privatna tužba sobarice bila samo njen naćin da zaradi novac.
Francuski sud odbacio je i optužbe da je silovao belgijsku prostitutku u hotelu u Vašingtonu 2010. godine, a početkom novembra treba, biće doneta odluka da li če se teretiti za svodništvo i podvođenje prostitutki.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija
Stros Kan bi nazad u politiku, kaže da su orgije normalne
Izvor: Blic, 16.Okt.2012
Pariz - Bivši šeg Međunarodnog monetarnog fonda Dominik Stros Kan želi da se vrati u politički život, godinu dana posle afera sa kojima je doveden u vezu..On je, u intervjuu francuskim dnevnicima "Le poen" i "Figaro" rekao da bi voleo da bude uključen u velike međunarodne projekte, jer bi na...












