Izvor: S media, 21.Jan.2012, 14:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stefanović: Ne odustajemo od Rezolucije 1244
Šef srpskog pregovoračkog tima Borislav Stefanović rekao je da je Srbija spremna na nastavak dijaloga sa Prištinom. On je za TV B92 rekao da je "jako važno da imamo izvesnost oko toga šta će biti sa Rezolucijom 1244".
- Sama upotreba Rezolucije 1244 je predmet vrlo intenzivnih konsultacija, naš stav je vrlo jasan i javno iznesen sa najvišeg mesta i to je ono na čemu Srbija insistira i na čemu će dalje da insistira - ponovio je Stefanović.
Stefanović: >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Kuper sledeće nedelje u Beogradu
Stefanović: Bez EU gubimo i sagovornike i saveznike
Kuper zahteva određivanje datuma nove runde
Stefanović je kazao da su se on i zamenik pomoćnika državnog sekretara SAD Filip Riker na jučerašnjem sastanku složili da se pregovarački proces nastavi što pre, ali da nije bilo reči o datumu, ističući da uloga Rikera nije "ni bila da mi određujemo datum sada".
Stefanović je istakao da misli da je "jasno da se sada u ovom trenutku razgovara o tome na koji će se način predstavnik Prištine u budućem svom angažmanu u regionalnim inicijativama pozivati na Rezoluciju 1244".
On je kazao da Srbija nije iznenađena protivljenjem Prištine, te da to "za nas nije ništa novo", dodajući da je zbog toga važno posredovanje međunarodne zajednice.
Stefanović je ponovio da su SAD pokazale razumevanje za četiri tačke na koje se oslanja plan predsednika Srbije Borisa Tadića za Kosovo.
(B92)




